Кавові зерна.
     Що потрібно для приготування доброї кави еспрессо☕️? Крім іншого, для початку вам знадобляться хороші кавові зерна - це здається очевидним, чи не так? Для приготування не використовуються інші зерна, ніж для звичайної кави. Справжня різниця полягає в процесі обсмажування і тривалості, тому що для кави еспресо зерна повинні обсмажувати темніше і довше. Отже, для всіх типів кавових зерен процес обсмажування дуже важливий процес. Загальне правило полягає в тому, що легка обсмажування найкраще працює з більш повільним методом - фільтрованим кави, з темною обжаркой - більш швидкий метод - кава еспресо. Злегка обсмажені кавові зерна може привести до того, що результат не буде який ви очікуєте. Смак дуже кислий, тому що кислотність явно завищена. З цієї причини для приготування еспрессо краще використовувати правильно оброблені зерна еспресо. Те ж саме відноситься до приготування всіх кавових напоїв на основі еспресо, таких як латте, макиато або капучіно.

Таким чином, зерна еспресо - це кавові зерна, які зазвичай обсмажуються повільно (від 18 до 25 хвилин, в залежності від типу зерна) при низькій температурі. Завдяки тривалому обсмажуванні напій вийде ароматним, з низьким вмістом кислотності і насиченим смаком.

Два види кавових зерен: арабіка і робуста. Багато хто віддає перевагу сорту арабіка, так як цей сорт часто називають «вищим якістю». Однак це невірне загальне судження. Це залежить, від уподобань споживачів і, зокрема, від якості відповідних зерен. Але чим насправді ці два типи бобів відрізняються один від одного? Ці два типи розрізняються в основному смаком, ціною і умовами вирощування. Боби арабіки мають більш м'який, злегка солодкий смак з відтінком цукру, фруктів і ягід. Кислотність більш виражена. З іншого боку, аромат робусти можна охарактеризувати як сильний і терпкий, з нотками сухофруктів в післясмаку. У зернах робусти міститься удвічі більше кофеїну, ніж в зернах арабіки, і іноді вони вважаються менш якісними. Навпаки, на світовому ринку також доступні високоякісні сорти робуста. Які відповідають за інтенсивний, землистий і пряний смак. Красивий контраст із солодкою арабікою, разом вони надають суміші виразність і збалансованість. Не забуваємо і про густий пінці, яка утворюється на еспресо, головним чином, завдяки зернам робусти.

Рослини кави робусти вирощувати легше. Вони можуть рости на більш низьких висотах, ніж рослини арабіки, і менш чутливі до шкідників і погодних умов. Звідси і їх назва. Вони плодоносять набагато швидше, ніж арабіка, дозрівання якої займає кілька років, і дають більше врожаю з дерева. Робуста вирощується виключно в східній півкулі, в основному в Африці, Індонезії і В'єтнамі. Арабіка вирощується в основному в Латинській Америці, але іноді також в Африці і Папуа-Нової Гвінеї. Колумбія виробляє виключно кавові зерна арабіки. Деякі країни, такі як Бразилія і Індія, виробляють і те, і інше. Практично близько екваторіального поясу. Більш ніжні боби арабіки, природно, дорожче через вимоги клімату і грунту. В кінцевому рахунку, якому сорту Ви віддаєте перевагу - справа особистого смаку. Часто суміш обох смаків смачніше, якщо якість хороша.

Основні правила:
Незалежно від вашого смаку, ви повинні дотримуватися загальні правила покупки кавових зерен еспресо.

  1. Зверніть увагу на свіжість і з обережністю купуйте каву в супермаркетах, так як можна припустити, що зерна зберігалися протягом деякого довгого часу. Інтернет-магазини закуповують в невеликих кількостях у компаній, тому можете бути впевнені, що його немає на складі рік.
  2. Зберігайте зерна правильно. Залиште в оригінальному пакеті і щільно закрийте його далеко від світла після відкриття. Прищіпка для кавових пакетиків буде відмінною підмогою. Температура зберігання не повинна бути занадто високою, але, будь ласка, не кладіть пакет в холодильник. Кава - губка для запахів і вбирає все, що виділяється.
  3. Купуйте тільки якісні зерна, тому що еспресо гіршої якості матиме найгірший смак. Хороші боби збирають, коли вони повністю дозріли, а потім вручну сортують, щоб позбутися від поганих. По можливості купуйте цільні кавові зерна. Уже через кілька днів мелену каву еспресо стане «неживим».